RSS Feed

این وصیت نامه از کیست؟

۱۶ مرداد ۱۳۹۵ توسط مرتضی م

بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت نامه ای به زبان عربی بدستم رسید، و بطور آزاد با عربی دست و پا شکسته ترجمه کرده ام.

بنظرتان این وصیت نامه از کیست ؟

این وصیت من است؛ و امید دارم به آن عمل کنید، هر قدر که می توانید

وصیت اول : به همه رزمندگانی که تحت فرمان بنده بوده اند، می گویم، به خداوند قسم تان می دهم، ای برادران من، از من بگذرید اگر اذیت تان کرده ام، بنده هم از همه شما در اموراتی که به شخص خودم بر می گشت، گذشتم و شما را به طلب مغفرت از خدا توصیه می کنم و توصیه می کنم دوباره به سمت خدا برگردید!

وصیت دوم : هجرت و جهاد را ترک مکنید، پس در این دو نجات برای جان های ما هست و کمک به دین ما، اگر خدا بخواهد!

وصیت سوم : این وصیت خاصه روسا است، پس به فرماندهان می گویم که محافظانتان و نزدیک تان را بر اساس اصول انتخاب کنید، انتخابی بر مبنای تقوی و مسئولیت پذیر بودن

وصیت چهارم : این دنیا را ترک کنید، محتویات اش دم دستی و ساده است، این دنیای بدیهی را ترک کنید،  به خودتان یاد آوری کنید در روز قیامت درباره هر مالی که در دستان شما بوده سوال می کنند و می خواهم این حدیث شریف را در ذهن تان مدام مرور کنید : ” اگر شمابه  خداوند متعال توکل کردید، طوری که حق توکل را بجا آوردید، روزی تان می رسد، آنچنان که روزی پرندگان می رسد ” پس وقت خودتان را در مشغول بودن  به امورات دنیا تلف نکنید.

وصیت پنجم : ای رهبرم، خدا شما را حفظ کند ، از خداوند می خواهم که عمر شما را پر برکت کند تا زمانی که همه مستضعفین پراکنده روی زمین را گرداگرد خود جمع کنی، و از خدا می خواهم راه مکه و مدینه و راه بیت المقدس به دست شما باز شود، و از شما هم می خواهم که از من بگذری، هر چیزی که کوتاهی کردم و هر مالی که قبل از اجازه شما انفاق کردم، البته اموالی که بدون اجازه شما و بنابه تشخیص شخصی خودم انفاق کردم ان شاءالله چندان زیاد نیست.

ای رهبرم، همه کسانی که در راه خدا و دین هجرت کرده اند و آمده اند جنگ، تا زمانی که بر حق هستی و خدا خواه هستی، در خدمت تان باقی می مانند . . .

راستی! هوای همشهری های … مرا هم داشته باش!

***

حدس بزنید این وصیت نامه کیست و چه در لحظه رفتن از دنیا چه فکری می کرده . ..


۲ دیدگاه »

  1. حمیدرضا گفت:

    سلام.
    بالاخره جوابش مشخص نشد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *